Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

WARSZTATY 5X EKO

Utworzono dnia 14.09.2023

WARSZTATY „EKOZAPACHY – AROMATERAPIA”

Mnóstwo zapachów, spora dawka wiedzy, relaks oraz pozytywna energia – tak przebiegło drugie spotkanie z aromaterapii zorganizowane w ramach cyklu warsztatów 5xEko.

czytaj dalej na temat: WARSZTATY 5X EKO

Gminno-Parafialne Święto Plonów

Utworzono dnia 07.09.2023

Dożynki gminno parafialne, kościół, wieńce, w tle przy ambonie kobieta stojąca przy mikrofonie

„Niech Bóg błogosławi pracy waszych rąk …” to myśl przewodnia Gminno-Parafialnego Święta Plonów, gminy Komarów-Osada. Tradycje związane z obrzędem dożynkowym zgromadziły w tym uroczystym dniu 20 sołectw z naszej gminy. Święto rozpoczął przemarsz korowodu dożynkowego do miejscowego kościoła, który prowadziła Wielopokoleniowa Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza Ryszarda Gryciaka ze Starostami dożynek Panią Katarzynę Zasuwa z miejscowości Księżostany i Panem Konradem Świerszcz z miejscowości Zubowice.

Zgromadzonych powitała Wójt Gminy Pani Wiesława Sieńkowska, która w swoim przemówieniu zauważyła szczególną rolę rolnika w życiu lokalnej społeczności, jego zaangażowanie i trud wkładany w pracę na roli.

Mszę Świętą dziękczynną za tegoroczne zbiory oraz w intencji wszystkich rolników z terenu gminy odprawili: ks. proboszcz Franciszek Nieckarz i ks. wikariusz Tomasz Szumowski.

czytaj dalej na temat: Gminno-Parafialne Święto Plonów

Wiktoria Bitwy pod Komarowem 2023

Utworzono dnia 28.08.2023

Miejsce pamięci, scena, dekoracja w barwach narodowych, po lewej stronie 3 flagi, mównica przy niej kobieta stojąca przy mikrofonie

Od 33 lat co roku, w ostatni weekend sierpnia, w Miejscu Pamięci w Wolicy Śniatyckiej organizowane są uroczyste obchody rocznicowe upamiętniające Zwycięską Bitwę pod Komarowem. Uroczystość w bieżącym roku odbyła się 26 sierpnia. Patronat Honorowy nad uroczystością objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Obchody rocznicowe rozpoczęliśmy od złożenia wiązanek kwiatów w miejscach upamiętniających na terenie naszej gminy bohaterstwo polskich żołnierzy wiernych zasadzie „Za wolność Waszą i naszą”, walczących w bitwie pod Komarowem, w powstaniu styczniowym i na frontach I i II wojny światowej.

czytaj dalej na temat: Wiktoria Bitwy pod Komarowem 2023

Wiktoria Komarowska 1920

Utworzono dnia 29.08.2023

Miejsce pamięci, scena, dekoracja w barwach narodowych, po lewej stronie 3 flagi, mównica przy niej kobieta stojąca przy mikrofonie

 

Widowisko artystyczne „Wiktoria Komarowska 1920”  odbyło się 26 sierpnia w Miejscu Pamięci w Wolicy Śniatyckiej. Koncert „Póki Polska żyje w nas”, podkreślający radość ze zwycięstwa, wykonała Katarzyna Zawada. Niezwykle uzdolnionej solistce towarzyszyło Trio Beethovenowskie. Koncert wpisywał się w obchody 103 rocznicy Zwycięskiej Bitwy pod Komarowem. Patronat Honorowy objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Z uwagi na zbliżającą się burzę koncert został przerwany. Część zaproszonych gości i uczestników uroczystości bezpiecznie opuściła Miejsce Pamięci. Niektórzy zdecydowali się przeczekać nawałnicę w samochodach, a następnie korzystając z chwilowej poprawy pogody złożyli wieńce na mogiłach poległych.

Uczestnicy wydarzenia Wiktorii Komarowskiej mogli obejrzeć towarzyszące uroczystości wystawy, które dostępne były dla zwiedzających od godz. 14:00. Wystawę sprzętu wojskowego przygotował 19 Batalion zmechanizowany z Chełma i 2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Dużą popularnością cieszyła się wystawa kolekcji broni i militariów przygotowana przez Wojskowy Klub Strzelecki „Technik” Zamość.

Wystawa fotograficzna poświęcona obchodom Zwycięskiej Bitwy pod Komarowem przedstawiała obchody rocznicowe organizowane przez gminę od 1990 roku. Wystawa była okazją do wspomnień, wiele osób uczestniczących w uroczystości odnajdywało siebie na fotografiach z przed wielu lat.

 

 

Projekt Widowisko artystyczne „Wiktoria Komarowska 1920” realizowany przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie został dofinansowany ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

czytaj dalej na temat: Wiktoria Komarowska 1920

CYKL WARSZTATÓW EKOLOGICZNYCH 5XEKO

Utworzono dnia 20.07.2023

WARSZTATY „EKOZAPACHY ”

Warsztaty „Ekozapachy” zostały zorganizowane w ramach cyklu warsztatów ekologicznych 5XEKO. Uczestnicy podczas spotkania poznali tajniki aromaterapii i stosowania olejków eterycznych dla użytku domowego.  W miłej atmosferze dowiedzieli  się m.in. czym są olejki eteryczne i jakie mają właściwości, jak wpływają na nasze samopoczucie, jak wykorzystać je w codziennym życiu. Dowiedzieli się również, że przygotowana kompozycja lub nawet jeden olejek eteryczny może zwiększyć sprawność, zneutralizować zmęczenie, uspokoić i poprawić nastrój. Podczas warsztatów  dowiedzieli się jak stosować olejki eteryczne dla poprawy samopoczucia. Na podstawie nabytych wiadomości uczestnicy samodzielnie przygotowali rollony na dobry sen, na koncentrację, na relaks i wyciszenie. Przygotowali ekologiczny preparat na wzmocnienie paznokci.

Warsztaty „Ekozapachy” zostały zrealizowane w ramach projektu Ekozorientowani współfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030, realizowanego przez Stowarzyszenie Aktywni w Kulturze

czytaj dalej na temat: CYKL WARSZTATÓW EKOLOGICZNYCH 5XEKO

Piknik czytelniczy "Z książką w tle"

Utworzono dnia 18.07.2017, 20:25

ZAŁĄCZNIKI:

								

FORMULARZ ZGŁOSZENIA UDZIAŁU W PROJEKCIE STREFA 60+

Utworzono dnia 15.05.2017, 14:35

Karta zgłoszenia

Utworzono dnia 02.01.2017, 08:40

Regulamin

Utworzono dnia 02.01.2017, 08:40

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 34

W poprzednim tygodniu: 79

W tym miesiącu: 347

W poprzednim miesiącu: 438

Wszystkich: 11429

Nasza Placówka

Poniedziałek

11.00-19.00

Wtorek

8.00- 16.00

Środa

8.00- 19.00

Czwartek

8.00- 16.00

Piątek

8.00 -16.00

Pierwsza i trzecia

sobota miesiąca

8.00 -14.00

   

Bannery boczne

 

 

 

Zegar