Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Dożynki Powiatowo Gminne

Utworzono dnia 22.08.2023

Dożynki,Skierbieszów, grupa seniorów, uczestników dożynek, w środku grupy wieniec, po prawej kobieta trzymająca chleb.

W niedzielę, 20 sierpnia w Skierbieszowie odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminne, podczas których rolnicy z całego powiatu zamojskiego dziękowali za zebrane plony. 

W korowodzie dożynkowym naszą gminę reprezentowała delegacja w składzie: Wójt Gminy - Wiesława Sieńkowska, Wiceprzewodniczący Rady Gminy - Edward Schab, Dyrektor SOK Iwona Pełypyszyn, Klub Seniora Legenda, twórcy i młodzież szkolna.

Piękny dożynkowy wieniec wziął udział w konkursie. Wykonany w formie przydrożnego krzyża a poniżej kielich z Hostią, na wieńcu napis – „dzięki Ci Boże za te hojne dary”. W delegacji brały udział uczennice ze Szkoły Podstawowej w Komarowie-Osadzie w strojach ludowych: Wiktoria i Anna Worobiej niosąc naręcze słoneczników. Komarowski wieniec niosły panie: Janina Bajwoluk, Mieczysława Pudełko, Genowefa Siek i Maria Posłajko. Komisja konkursowa doceniła pracę naszych Seniorów i przyznała wyróżnienie.

Podczas uroczystości, dorodny bochen chleba z tegorocznych zbóż, upieczony przez komarowską piekarnię państwa Barbary i Romana Krawców przekazała Pani Wójt Gminy wraz z Wiceprzewodniczącym Rady Gminy na ręce gospodarzy dożynek - Starosty Zamojskiego Pana Stanisława Grześko i Wójta Gminy Skierbieszów Pana Stanisława Sokala.

Podczas dożynek stoisko z pracami artystycznymi przygotowali nasi twórcy – Pani Maria Posłajko, Pani Urszula Pakuła i Pan Andrzej Sendecki. Uroczysta niedziela, dostarczyła uczestnikom wielu miłych wrażeń i dała piękny obraz bogactwa darów ziemi i pracy ludzkich rąk.

 

 

czytaj dalej na temat: Dożynki Powiatowo Gminne

SPOŁECZNE OGRODY

Utworzono dnia 01.08.2023

plener w tle ulica, dzieci sadzące rośliny wspólnie z dwiema kobietami,

OGRÓD SPOŁECZNY PRZY BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W KOMAROWIE-OSADZIE

W ramach projektu Ekozorientowani przed Biblioteką Publiczną w Komarowie-Osadzie powstał barwny ogród kwiatowy. W tworzeniu ogrodu pomagała grupa dzieci z Klubu Małego Czytelnika, która systematycznie bierze udział w spotkaniach w bibliotece. Dzieci wspólnie z Panią projektant, w wesołej atmosferze nasadzały przeróżne roślinki : trawy, krzewy, kwitnące kwiaty o różnych barwach. Wszystko to przyczyniło się do powstania pięknego, kolorowego zakątka , który cieszy oko nie tylko czytelników przychodzących do biblioteki ale i przechodniów. Projekt ogrodu wspólnie z dziećmi wykonała Pani Elżbieta Parol.

Społeczny ogród utworzony w ramach projektu Ekozorientowani współfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030, realizowanego przez Stowarzyszenie Aktywni w Kulturze.

czytaj dalej na temat: SPOŁECZNE OGRODY

Rowerowy sierpień

Utworzono dnia 10.08.2023

Altana, grupa rowerzystów, akcja rowerowy sierpień.

W pierwszą niedzielę sierpnia, rajdem rowerowy z Komarowa-Osady do Kolonii Wolica Brzozowa, rozpoczęliśmy akcję „Rowerowy Sierpień”. Na trasę wyruszyło 26 rajdowiczów, ludzi w różnym wieku, których łączy chęć aktywnego wypoczynku, integracji i wspólnego spędzania czasu. Tym razem trasa była wymagająca technicznie, z dużą ilością podjazdów, na pokonanie których trzeba było zużyć więcej energii. Wszyscy dojechali do miejsca wypoczynku, gdzie na uczestników czekało ognisko i można było odpocząć przed następnym, równie wymagającym etapem. Podczas odpoczynku obecni na rajdzie wymieniali się wrażeniami, doświadczeniem i wskazówkami związanymi z technikami pokonywania podjazdów. Cieszymy się, że nic nam nie przeszkodziło w rowerowej przygodzie i spokojnie uczestnicy mogli przejechać całą zaplanowaną trasę i bezpiecznie wrócić do domów. Dziękujemy za udział i miło spędzony czas, a współorganizatorom za współpracę. Do zobaczenia na kolejnym rajdzie.

Organizatorzy:

Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie,

Sołtys miejscowości Kolonia Wolica Brzozowa wraz z żoną,

Jednostka OSP Komarów-Osada.

czytaj dalej na temat: Rowerowy sierpień

RODZINNY PIKNIK EKOLOGICZNY KOMAROWSKI UŚMIECH LATA

Utworzono dnia 01.08.2023

„Komarowski Uśmiech Lata”

 

W ostatnią niedzielę lipca na pięknie zrewitalizowanym Rynku Komarowskim odbył się rodzinny piknik ekologiczny - Komarowski Uśmiech Lata, który na stałe wpisał się w tradycje kulturalne gminy. Słoneczna aura sprzyjała uczestnikom i organizatorom. Przygotowane atrakcje przyciągały zainteresowane dzieci i dorosłych oferując doskonałą zabawę, a wszystko to w rytm muzyki.

 

 

 

czytaj dalej na temat: RODZINNY PIKNIK EKOLOGICZNY KOMAROWSKI UŚMIECH LATA

Rodzinny piknik ekologiczny

Utworzono dnia 26.07.2023

Plakat, piknik ekologiczny, Komarów-Osada

UWAGA!!!

 

W niedzielę  dnia 30 lipca 2023 roku w godzinach od 15.00 do 19.00 na Rynku w Komarowie-Osadzie będzie organizowana zbiórka elektrośmieci. Prosimy o przynoszenie kompletnego drobnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.  Elektrośmieci można będzie wymienić na sadzonki roślin.

czytaj dalej na temat: Rodzinny piknik ekologiczny

Wesoła rowerowa niedziela w Kraczewie

Utworzono dnia 25.07.2023

Kraczew, uczestnicy rajdu rowerowego, konkurencja sprawnościowa na rowerach, chłopcy, w tle altana

W minioną, niedzielę w słoneczne popołudnie w gminie Komarów-Osada odbył się kolejny rajd rowerowy w ramach akcji „”Rowerowy Lipiec. Miłośnicy dwóch kółek, w różnym wieku wyruszyli w trasę do urokliwej miejscowości Kraczew. Uczestnicy przed startem otrzymali kamizelki odblaskowe, ufundowane przez Wójta Gminy Komarów-Osada. Wszyscy radośni, pełni zapału z uśmiechem wyruszyli na rowerową przygodę. W Kraczewie na uczestników rajdu czekało już ognisko. Można było odpocząć i nabrać sił przed drogą powrotną. Chętni cykliści, niezależnie od wieku i swoich kolarskich umiejętności,  wzięli udział w rowerowych konkurencjach sprawnościowych, które wywołały dożo śmiechu. Wśród zadań były min. slalom z kółkiem, wyścig „żółwi”, kto dalej pojedzie. Zdaniem uczestników konkurencje były ciekawe, chociaż niektóre wymagały dużej sprawności.

Rajd rowerowy zakończył się bezpiecznym powrotem do miejsca startu.  Wszystkim uczestnikom rajdu dziękujemy za dobry humor, aktywne uczestnictwo oraz wyśmienitą atmosferę.

Przypominamy, że przez miesiąc lipiec trwa akcja „Rowerowy lipiec”, na Wasze zgłoszenia czekamy do 27 lipca. Najaktywniejszych nagrodzimy podczas pikniku Komarowski Uśmiech Lata 30 lipca 2023 roku. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

 

 Organizator:

Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie,

OSP Komarów-Osadzie,

Sołtysi miejscowości Kraczew i Sosnowa-Dębowa

czytaj dalej na temat: Wesoła rowerowa niedziela w Kraczewie

Piknik czytelniczy "Z książką w tle"

Utworzono dnia 18.07.2017, 20:25

ZAŁĄCZNIKI:

								

FORMULARZ ZGŁOSZENIA UDZIAŁU W PROJEKCIE STREFA 60+

Utworzono dnia 15.05.2017, 14:35

Karta zgłoszenia

Utworzono dnia 02.01.2017, 08:40

Regulamin

Utworzono dnia 02.01.2017, 08:40

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 34

W poprzednim tygodniu: 79

W tym miesiącu: 347

W poprzednim miesiącu: 438

Wszystkich: 11429

Nasza Placówka

Poniedziałek

11.00-19.00

Wtorek

8.00- 16.00

Środa

8.00- 19.00

Czwartek

8.00- 16.00

Piątek

8.00 -16.00

Pierwsza i trzecia

sobota miesiąca

8.00 -14.00

   

Bannery boczne

 

 

 

Zegar