Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Utworzono dnia 07.09.2022

UWAGA!!! Ze względu na przewidywane złe warunki atmosferyczne, Święto pieczonego ziemniaka jest odwołane.

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

 

czytaj dalej na temat: ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Gminno-parafialne święto plonów Komarów-Osada 2022

Utworzono dnia 06.09.2022

Plac przed kościołem, na schodach ksiądz w szatach liturgicznych, wójt gminy kobieta stoją na schodach, przyjmują chleb na tacy od starostów dozynek, w tle dwóch mężczyzn w białych komżach

„Niech Bóg błogosławi pracy waszych rąk …” to myśl przewodnia Gminno-Parafialnego Święta Plonów, gminy Komarów-Osada. Tradycje związane z obrzędem dożynkowym zgromadziły w tym uroczystym dniu 22 sołectwa z naszej gminy. Święto plonów rozpoczął przemarsz ulicami Komarowa-Osady korowodu dożynkowego prowadzonego przez Starostów Paulinę i Kamila Gajewskich i Wielopokoleniową Orkiestrę Dętą działającą przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie pod batutą Ryszarda Gryciaka.

czytaj dalej na temat: Gminno-parafialne święto plonów Komarów-Osada 2022

Wiktoria Bitwy pod Komarowem 2022

Utworzono dnia 29.08.2022

Zachód słońca, na jego tle widoczne dwie skrzyżowane ułańskie szable

Obchody 102 rocznicy Bitwy pod Komarowem były organizowane pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

W sobotę 27 sierpnia wieczorem, w blasku zachodzącego słońca w miejscu pamięci w Wolicy Śniatyckiej odbyła się uroczystość obchodów 102 rocznicy Zwycięskiej Bitwy pod Komarowem. Koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod batutą Tadeusza Wicherka rozpoczął uroczystość. Orkiestrze towarzyszyła niezwykle uzdolniona solistka Katarzyna Zawada. Pełen patriotyzmu i głębokich treści występ został nagrodzony przez widzów gromkimi brawami.

czytaj dalej na temat: Wiktoria Bitwy pod Komarowem 2022

Dożynki Powiatowo Gminne w Miączynie

Utworzono dnia 23.08.2022

Wieniec dożynkowy, kształt tortu, wykonany z kłosółw zbórz, kwiatów, ziarna.

W niedzielę, 21 sierpnia w Miączynie odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminne, podczas których rolnicy z całego powiatu zamojskiego dziękowali za zebrane plony. 

czytaj dalej na temat: Dożynki Powiatowo Gminne w Miączynie

Odkrywamy historię naszej gminy

Utworzono dnia 18.08.2022

Śniatycze, izba pamięci , na stoliku wyeksponowane dokumenty piśmiennicze, chełm wojskowy, na ścianie oparta tablica ze zdjęciami mieszkańców gminy Komarów, otoczone gałązkami jarzębiny

W niedzielę, 14 sierpnia 2022 roku, w Izbie Tradycji znajdującej się świetlicy wiejskiej w Śniatyczach odbyły się pierwsze warsztaty z cyklu „Spotkania z historią”, które prowadziła pani Lucyna Baryła, historyk – regionalista, była dyrektor Szkoły Podstawowej w Śniatyczach. W spotkaniu wzięli udział pani Wiesława Sieńkowska - Wójt Gminy Komarów-Osada, ksiądz Witold Mikulski – proboszcz parafii Dub, pani Kazimiera Dworniczak była dyrektor Szkoły Podstawowej w Śniatyczach, mieszkańcy Śniatycz i okolicznych miejscowości. Tematem przewodnim była „Historia orężem pisana”. Pani Lucyna przybliżyła zebranym historię Śniatycz i okolicznych miejscowości związaną z prowadzonymi na tych terenach walkach od starożytności do współczesności. Barwna opowieść o naszej przeszłości, wzbogacona prezentacją i filmami, wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczestników. Ta część warsztatów zakończyła się wspólnym śpiewem piosenek żołnierskich. Następnie część osób udała się na poszukiwanie śladów historii w terenie, m.in. cmentarz prawosławny, mogiła z czasów I wojny światowej. Pozostałe osoby wzięły udział w warsztatach, podczas których wykonywany był plan do makiety Śniatycz. Dzięki uczestnictwu starszych mieszkańców możliwe było odtworzenie zabudowy miejscowości z lat pięćdziesiątych XX. wieku. Warsztaty były okazją do wspomnień. Z pamięci wydobywano obrazy przeszłości, które uzupełniały historię z perspektywy mieszkańców, pozwalającą na poznanie wydarzeń w szerszym kontekście, wzbogaconym o ludzkie emocje a przez to bardziej żywe i bliższe.

Kolejne warsztaty z cyklu „Spotkania z historią” odbędą się w Dubie. Już dziś serdecznie zapraszamy. O terminie spotkania będziemy informowali.

Organizatorzy:

Ochotnicza Straż Pożarna w Antoniówce

Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie.

 

Dofinansowano przez Narodowy Instytut  Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

 

czytaj dalej na temat: Odkrywamy historię naszej gminy

Piknik czytelniczy "Z książką w tle"

Utworzono dnia 18.07.2017, 20:25

ZAŁĄCZNIKI:

								

FORMULARZ ZGŁOSZENIA UDZIAŁU W PROJEKCIE STREFA 60+

Utworzono dnia 15.05.2017, 14:35

Karta zgłoszenia

Utworzono dnia 02.01.2017, 08:40

Regulamin

Utworzono dnia 02.01.2017, 08:40

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 54

W poprzednim tygodniu: 93

W tym miesiącu: 31

W poprzednim miesiącu: 288

Wszystkich: 7772

Nasza Placówka

Poniedziałek

11.00-19.00

Wtorek

8.00- 16.00

Środa

8.00- 16.00

Czwartek

8.00- 16.00

Piątek

8.00 -16.00

Pierwsza i trzecia

sobota miesiąca

8.00 -14.00

   

Bannery boczne

 

 

 

Zegar