Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

WARSZTATY 5X EKO -EKOKUCHNIA JEDZENIA NIE WYRZUCAM

Utworzono dnia 16.10.2023
Czcionka:

WARSZTATY KULINARNE 5 x EKO

„EKOKUCHNIA – JEDZENIA NIE WYRZUCAM”

Duża dawka energii, inspiracji i wesoła atmosfera towarzyszyła warsztatom kulinarnym zorganizowanym w Świetlicy Wiejskiej w Wolicy Śniatyckiej. W warsztatach zorganizowanych w ramach cyklu warsztatów 5 x EKO pod hasałem EkoKuchnia - jedzenia nie wyrzucam, wzięły udział Panie z terenu Gminy Komarów-Osada.

Uczestniczki pod okiem charyzmatycznego i kreatywnego szefa kuchni hotelu ARTIS w Zamościu pana Marcina Sikory przygotowały przepyszne dania. Panie przygotowały carpaccio z buraka, kotlety z kaszy bulgur z warzywami i wędzonym twarogiem, polędwiczki wieprzowe z musem kurkowym. Ku zaskoczeniu uczestniczek do wykonania potraw zostały wykorzystane części warzyw,  które najczęściej lądują w koszu. Z resztek został przygotowany  przepyszny sos z pieczonych obierek warzyw i skrawek mięs oraz pesto z liści kalafiora Na zakończenie odbyła się degustacja przygotowanych dań. Miła i wesoła atmosfera towarzyszyła przez cały czas trwania spotkania warsztatowego.

Poniżej przepis na sos z pieczonych obierek warzyw i skrawek mięs.

PRZEPIS:

Sos z pieczonych obierek warzyw i skrawek mięs

Obierki z warzyw korzennych ( marchewka, pietruszka, seler) oraz skrawki z mięs upiec w piekarniku w temperaturze 180 stopni na rumiano ,dodać liść i ziele angielskie,  następnie zalać wodą tak, by przykryła, gotować około 2 godziny . Gotową bazę można wykorzystać do przygotowania  sosów ciemnych doprawiając do smaku i dodając dodatki .

 

Warsztaty „EkoKuchnia - jedzenia nie wyrzucam” zostały zrealizowane w ramach projektu Ekozorientowani współfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030, realizowanego przez Stowarzyszenie Aktywni w Kulturze.

WARSZTATY 5 X EKO- EKOKUCHNIA

Utworzono dnia 16.10.2023, 12:23

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 34

W poprzednim tygodniu: 79

W tym miesiącu: 347

W poprzednim miesiącu: 438

Wszystkich: 11429

Nasza Placówka

Poniedziałek

11.00-19.00

Wtorek

8.00- 16.00

Środa

8.00- 19.00

Czwartek

8.00- 16.00

Piątek

8.00 -16.00

Pierwsza i trzecia

sobota miesiąca

8.00 -14.00

   

Bannery boczne

 

 

 

Zegar